آموزش کامل آپدیت تلویزیون های ال جی

آموزش کامل آپدیت تلویزیون های ال جی

تلویزیون های ال جی که یکی از محصولات پر طرف دار می باشند که از سیستم عامل عالی بهره می برند. شایان ذکر است که این سیستم عامل ها بایستی به منظور بهبود عملکرد بهتر تلویزیون و همچنین استفاده از قابلیت‌ های جدید آپدیت یا به به روز رسانی گردند. توجه داشته باشید که این امر به دو صورت آنلاین و آفلاین ممکن می باشد. در این راستا ما می خواهیم آموزش کامل آپدیت تلویزیون های ال جی برای شما قرار دهیم.

در واقع آپدیت تلویزیون های ال جی به طور مداوم ممکن نیست اما شما باید هر ماه تلویزیون خود را خوب بررسی نمایید تا در صورت لزوم آن را آپدیت نمایید. اما باید قبل از آپدیت نمودن به نکاتی توجه فرمایید. قبل از هر چیز شما باید مطمئن گردید که می توانید یک سیستم اترنت تهیه نمایید، تا از طریق آن به طور مستقیم از روتر به تلویزیون خود متصل گردید. چون که قابلیت اتصال به اینترنت بی‌سیم به اندازه کافی برای به ‌روزرسانی سیستم‌عامل تلویزیون قابل اعتماد نیست. حال با ما باشید تا هر دو حالت آپدیت نمودن را به صورت کامل در دسترستان قرار دهیم.

آپدیت آنلاین

همان گونه که می دانید آپدیت نمودن تلویزیون می تواند این امکان را برای شما فرهم نماید تا از قابلیت ها و کارایی های بیشتر برخوردار گردید و همچنین این آپدیت نمودن می تواند سبب بهبود عملکرد دستگاه نیز شود. شما می توانید با آپدیت نمودن تلویزیون خود به نرم افزار های کاربردی و عالی دسترسی داشته باشید و از آن ها برای سیر نمودن در دنیای مجازی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که تلویزیون های ال جی به صورت آنلاین به سه روش قابلیت به روز رسانی دارند که این سه روش شامل آپدیت آنلاین خودکار، آپدیت از طریق سیستم عامل webOS و آپدیت از طریق سیستم عامل Netcast می باشند که ما در پایین هر س روش را مورد بررسی قرار می دهیم.

مراحل آپدیت آنلاین خودکار

در مرحله اول بایستی یک کابل اترنت را به پورت‌های شبکه  که در پشت تلویزیون ال‌ جی قرار دارند وصل نمایید. سپس طرف دیگه کابل اترنت را به طور مستقیم به یک پورت اترنت در پشت مودم وصل کنید و پس از آن شبکه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در مرحله بعد به منوی تنظیمات تلویزیون ال جی خود بروید و گزینه درباره ( About ) بروید و در آن جا روی (SYSTEM UPDATES) کلیک نمایید. در این مرحله توجه داشته باشید که ابتدا گزینه (Check for Update) را انتخاب نمایید تا اگر آپدیت جدیدی برای تلویزیون تان در دسترس بود برای شما نمایش داده شود و سپس آن را انتخاب نمایید تا آپدیت گردد. در پاین کار نسخه به‌ روز رسانی شده سیستم‌عامل را که دانلود شده است را نصب کنید و پس از اتمام به‌ روز رسانی، تلویزیون ال‌ جی راه‌اندازی مجدد خواهد شد.

آپدیت از طریق سیستم عامل webOS

هنگام آپدیت تلویزیون با سیستم عامل  WebOSبایستی دکمه (Home) که روی کنترل  Magic Remote قرار دارد را فشار داده و آیکون تنظیمات (All Setting) را در بالای صفحه انتخاب نمایید. سپس در منوی باز شده بایستی وارد قسمت (General) شوید و سپس به بخش About this TV وارد شده و در این بخش نیز در صورت وجود فایل برای آپدیت یا به روز رسانی پیغام آپدیت را ارسال نمایید و سپس اجازه دهید که فایل قرار گرفته آپدیت گردد. توجه داشته باشید که حتما شما باید به عنوان کاربر اجازه ی آپدیت را به دهید و به روز رسانی حتما توسط شما تایید گردد.

آپدیت از طریق سیستم عامل Netcast

توجه فرمایید که هنگام آپدیت تلویزیون‌ ال‌ جی با سیستم عامل Netcast در منوی  Smart، گزینه (Setting) را انتخاب نمایید و سپس در قسمت SUPPORT  در سایت ال‌ جی به بخش آپدیت نرم‌افزار وارد شوید و روی بررسی نسخه‌ ی به ‌‌روز رسانی کلیک فرمایید. پس از آن در صورتی که فایلی برای آپدیت تلویزیون ال‌ جی وجود داشته باشد تلویزیون به صورت خودکار قسمت نرم افزاری را بررسی نموده و سپس پیغامی را برای اجازه ‌ی به ‌روز رسانی برایتان به نمایش در می آورد که  پس از تایید این پیغام به روز رسانی دستگاه آغاز می شود، توجه داشته باشید که در این مرحله تنها با اجازه و تایید شما به روز رسانی صورت می گیرد.

آپدیت تلویزیون ال جی به صورت آفلاین

توجه داشته باشید که آپدیت تلویزیون به صورت آفلاین نیز ممکن می باشد که در این راستا ما مراحل آپدیت و به روز رسانی را به صورت کامل برایتان شرح می دهیم.

در مرحله اول آپدیت به صورت آفلاین بایستی فایل‌های مورد نیاز سیستم‌ عامل را از وب ‌سایت رسمی تلویزیون ال جی بارگیری و دانلود نمایید برای این کار کافی است که به سایت اصلی ال جی مراجعه نمایید و مدل تلویزیون خود را جستجو نمایید و هنگامی که آن را پیدا نمودید فورا آن را دانلود و بار گیری نمایید. توجه داشته باشید که فایل های آپدیت با پسوند (*epk) در سایت قرار گرفته اند. پس از دانلود فایل مورد نظر یک درایو USB را به کامپیوتر شخصی خود وصل نموده و در درایو  USB  یک پوشه جدید با نام LG_DTV ایجاد کنید و فایل epk را در پوشه ایجاد شده قرار دهید و در مرحله بعد درایو را توسط پورت ورودی USB به تلویزیون خود متصل نمایید.

پس از انجام این مراحل دکمه صفحه (Home) یا (Menu) را از طریق ریموت کنترل تلویزیون خود انتخاب نمایید و پس از آن صفحه (Settings) را باز کنید و اشاره گر را روی OPTION  قرار دهید اما توجه داشته باشید نباید دکمه OK را فشار دهید. بلکه بایستی هفت بار دکمه عدد  7 بر روی ریموت کنترل را فشار دهید. تا به روز رسانی سیستم ‌عامل شروع شود. توجه داشته باشید در صورتی که هفت بار فشار دادن عدد 7 عمل به روز رسانی را انجام نداد بایستی همراه با عدد هفت دکمه Fav را نیز بفشارید و این گونه سیستم عامل خود را به روز رسانی نمایید.

شایان ذکر است که اگر در نظر داشتید سیستم عامل پیش فرض را بازیابی نمایید باید تمامی دستور العمل های گفته شده را به ترتیب انجام دهید اما به جای عدد 7 باید عدد 9 را هفت بار بفشارید.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*