راهنمای خرید تلویزیون های گیمینگ

تلویزیون های گیمینگ چیست؟ بهترین تلویزیون ها برای گیمینگ کدام است؟ برای گیمینگ چه تلویزیون هایی بخریم بهتر است؟ این سوالات بیشتر از قبیل سوالاتی هستند که برای آن دسته از افراد که به گیمینگ و گیم علاقه دارند پیش می آید و بیشتر این افراد به دنبال یافتن جواب این سوالات خود می باشند. پس اگر شما نیز به گیم و بازی های ویدئویی علاقه مند هستید و دوست دارید اطلاعاتی در زمینه های تلویزیون های مربوط به گیمینگ کسب کنید این مقاله برایتان بسیار مفید می باشد. چرا که ما یعنی تیم فروشگاه اینترنتی بانه بهشت این بار در این مقاله به تلویزیون های مربوط به گیمینگ و همچنین بهترین مدل های تلویزیون در این زمینه پرداخته ایم.

امروزه بیشتر شرکت هایی که در زمینه ی ساخت تلویزیون و سیستم های صوتی و تصویری فعالیت دارند تلویزیون هایی را بیشتر طراحی می کنند و می سازند که نیاز عموم مردم که تماشای فیلم و سریال و برنامه های سرگرمی آن ها را دارند. اما در این میان بعضی از آن ها تلویزیون هایی را می سازند و وارد عرضه ی بازار می کنند که به عنوان کنسول بازی مورد استفاده قرار می گیرند و برای بازی کردن مناسب می باشند.

در واقع همانطور که از نام تلویزیون های گیمینگ نمایان می باشد یعنی تلویزیون هایی که برای بازی و گیم مناسب می باشند و در هنگام خرید این تلویزیون ها باید به نکاتی توجه کرد این نکات شامل: قیمت تلویزیون ، حداقل افت سرعت ، OLED بهتر است یا LCD ،  کیفیت تصویر و رزولوشن تصویر و … می باشد. البته ناگفته نماند که معیار هر گیمر حرفه ای برای خرید تلویزیون مناسب خود متفاوت می باشد.

راهنمای خرید تلویزیون های گیمینگ

تلویزیون های گیمینگ چیست؟

جالب است که بدانید از ورود کنسول های به منازل بیش از چهار دهه است که می گذرد و طرفداران فراوانی را در این میان برای خود جذب کرده است. اما رفته رفته با پیشرفت علم و وارد سدن تلویزیون های دیجیتالی فوق پیشرفته به بازار خرید و فروش آن ها شرکت های تولید کننده ی این کنسول ها روز به روز بیشتر شدند و این دستگاه ها نیز پیشرفته تر شدند. کنسول های بازی مانند: PS4 ، PS3 ، Xbox one و… قابلیت اتصال به تلویزیون را پیدا کرده اند که قابلیت و کاربرد آن ها چند برابر شده است و می تواند قابلیت های فراوانی را در اختیار کاربر بگذارد.

قیمت تلویزیون برای گیمینگ

امروزه که روز به روز قیمت وسایل مختلف از جمله تلویزیون ها نیز بیشتر می شود. برای برخی از افراد قیمت وسیله ای که مد تظر دارند در اولویت قرار دارد. در این میان برخی از افراد تصور می کنند که قیمت تلویزیون های گیمینگ بسیار بالا می باشد و برای خرید آن باید قیمت های هنگفتی را بپردازند که باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه می باشد و قیمت این محصول چندان بالا نمی باشد و برای این کار خرید یک تلویزیون با کیفیت 4K و یا پنل OLED می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

زیرا این تلویزیون ها نسبت به تلویزیون های LED و LCD  از کیفیت تصویر بهتری بهره می برند و برای گیمر های حرفه ای مناسب ترین گزینه می باشد. اما متاسفانه قیمت آن ها کمی بالا می باشد که ارزش آن را دارد و در زمان استفاده به این نکته دست خواهید یافت.

قیمت تلویزیون برای گیمینگ

حداقل افت سرعت

حداقل افت سرعت یکی از مهمترین و حائز اهمیت ترین نکات در خرید تلویزیون های گیمینگ می باسد که باید به آن توجه خاصی شود. زمانی که به خرید تلویزیون برای گیمینگ اقدام می کنید باید تلویزیونی را انتخاب نمایید که در آن افت سرعت به حداقل می رسد. به طور کلی تلویزیونی را انتخاب نمایید که تاخیر بین خروجی کنسول بازی و پلی کردن بازی بر روی نمایشگر تلویزیون را به حداقل برساند.

با وجود اینکه برای برخی از بازی ها تاخیر در ورودی چندان مهم نیست اما برای بازی هایی مانند بازی های چنگی و از این قبیل تاخیر در ورودی یک نکته بسیار مهم می باشد. پس باید برای خرید تلویزیونی را انتخاب نمایید که در آن افت سرعت کمتر از 30 میلی‌ثانیه و در رزولوشن و دامنه رنگ مطلوب خود در هنگام استفاده از حالت گیمینگ ارائه می دهد باشید.

حداقل افت سرعت

کیفیت تصویر و رزولوشن تصویر

کیفیت تصویر و صدا و رزولوشن تصویر نیز نکته ی دیگری می باشد که باید گیمر ها در هنگام خرید تلویزیون مناسب برای گیمینگ به آن توجه کنند. تلویزیون هایی که رزولوشن تصاویر و صحنه ها در آن بالا می باشد می توانند بهترین گزینه ی اتتخابی باشند زیرا سیستم های نوردهی و کیفیت تصاویر هوشمندتر در آن ها موجب می شوند که بازی ها در کنسول ها بهتر و طبیعی تر پخش شوند. امروزه بهترین کنسول های بازی توسط شرکت مایکروسافت و سونی تولید و عرضه می شوند که رزولوشن تصاویر در آن ها 4K می باشد در نتیجه با یک تلویزیون 4K به راحتی می توان افکت های تصاویر بازی ها را مشاهده کرد و از دیدن آن ها لذت برد.

تلویزیون منحنی و یا تلویزیون تخت؟

تلویزیون هایی که جدیدا تولید می شوند دارای صفحه نمایش منحنی و تخت می باشد که این خودش یک نکته ی حائز اهمیت در هنگام خرید تلویزیون برای گیمینگ می باشد. به طور کلی  بگوییم که بهتر است از خرید تلویزیون هایی با صفحه نمایش منحنی برای گیمینگ خودداری کنید چراکه تلویزیون های منحنی که اندازه ی آن ها متوسط و یا کوچک می باشند برای بازی و گیم چندان مناسب نمی باشند و موجب می شود که از بازی کردن لذت نبرید پس به شما خرید تلویزیون هایی با صفحه نمایش تخت را پیشنهاد می کنیم.

اما بر خلاف این مسئله که اگر می خواهید بر روی یک صفحه نمایش بزرگ به بازی کردن بپردازید تلویزیون های منحنی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد و به علاوه هیجانی وصف ناپذیر را در شما ایجاد خواهد کرد.

تلویزیون منحنی و یا تلویزیون تخت؟

سایر نکات در راهنمای خرید تلویزیون های مناسب گیمینگ

نکات دیگری در خرید تلویزیون های گیمینگ مهم می باشند پشتیبانی از قابلیت های  4K و HDR می باشد و همچنین تلویزیون از پورت های مختلفی همچون چند پورت HDMI پشتیبانی کند. تا نیازمند خرید یک پورت اضافه نباشید.

تلویزیون OLED یا LCD؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که تلویزیون OLED بهتر است یا LCD؟ در کل می توانین بگوییم که تلویزیون هایی با پنل OLED  برای گیمینگ می تواند مناسب تر و بهتر باشد و در این زمینه بهتر عمل کند. زیرا به نورپردازی ویژه‌ در این نوع تلویزیون ها برخلاف تلویزیون های LCD نیاز نیست و نور مشکی و سیاه عمیق را به خوبی و حقیقی به نمایش می گذارد. به علاوه مزیت دیگری که این تلویزیون ها نسبت به LCD ها دارند این است که در آن سخت افزار هایی به کار رفته است که تاری را در آن از بین می برد اما بعضی وقت ها این ویژگی چندان خوب نمی باشد. البته تلویزیون LCD نسبت به OLED  فوایدی دارند که علاوه بر قیمت کم تر آن ها می توانیم به افت سرعت کمتر و روشنایی بیشتر اشاره کنیم.

تلویزیون OLED یا LCD؟

دیدگاه‌ها (۰)

*
*