نحوه اتصال تلویزیون‌ سامسونگ به اینترنت

نحوه اتصال تلویزیون‌ سامسونگ به اینترنت

امروزه یکی از وسایل مهم و پر کاربرد در منازل تلویزیون‌های هوشمند می باشند که از جمله وسایل ضروری در منازل به حساب می آیند. تلویزیون‌های هوشمند مانند یک کامپیوتر عمل می کند و می تواند بسیاری از خدمات و سرویس ها را در اختیار شما قرار دهد. تلویزیون‌های هوشمند در کنار اتصال به اینترنت کارایی و توان آن ها مشخص می شود و می توانید از بسیاری از قابلیت های آن ها استفاده کنید که در غیر این صورت تفاوتی با تلویزیون‌های معمولی ندارند. در این مقاله سعی می کنیم چگونگیو روش اتصال تلویزیون‌های سامسونگ به اینترنت را به طور کامل توضیح دهیم ، در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید به آسانی تلویزیون‌ خود را شبکه اینترنت متصل کنید.

نحوه ی اتصال تلویزیون‌های سامسونگ به اینترنت

توجه داشته باشید که قبل از اتصال تلویزیون‌ خود حتما بستر مناسب را فراهم کنید تا مشکل به وجود نیاید. معمولا تلویزیون‌های هوشمند را می توان از دو طریق کابل یا به روش بی سیم به اینترنت وصل کنید که خر مورد را ب طور کامل شرح می دهیم.

اتصال بی سیم

برای متصل شدن به اینترنت در در تلویزیون‌های سامسونگ به روش بی سیم ابتدا از طریق کنترل گزینه منو را انتخاب کنید. با باز شدن صفحه گزینه تنظیمات را انتخاب کرده و دکمه ok را فشار دهید. اکنون در منوی تنظیمات با انتخاب Network selection وارد صفحه تنظیمات اینترنت شوید. در پنجره ی موجود در میان گزینه ها گزینه  Wireless را انتخاب کنید.

در این قسمت از منوی مورد نظر گزینه تنظیمات وایرلس را انتخاب کرده و قسمت Internet Protocol setup را در حالت Auto قرار داده با این کار تلویزیون‌ به صورت خودکار ip مودم را شناسایی کرده و به آن متصل می شود. در صورتی که تیاز بع تنظیم و وارد کردن ip داشتید می توانید در همین قسمت یعنی گزینه تنظیمات وایرلس ، قسمت Internet Protocol setup را در حالت Manual  قرار داده و به صورت دستی ip  مورد نظر را وارد کنید.

بعد از اتام این مراحل اکنون می توانید با اتخاب گزینه Access Point select تمام مودم های روشن موجود در محدوده را ببینید و با مشخص کردن مودم مورد نظر و انتخاب آن از شما خواسته می شود که رمز مودم انتخابی را وارد کنید ، پس از وارد کردن پسورد به اینترنت متصل خواهید شد. حال برای اطمینان از برقراری ازتباط و اتصال به اینترنت  با استفاده ازقسمت منو و گزینه تنظیمات برقراری اتصال را بررسی کنید در صورتی که تمام گزینه های موجود دارای تیک باشند کار اتصال مودم را درست انجام داده اید و مشخصات اتصال به شبکه اینترنت نمایش داده خواهد شد. اکنون با اطمینان از متصل شدن به اینترنت کلید Exit را فشار داده و از منو خارج شوید.

اتصال با سیم (کابل)

بیشتر تلویزیون های موجود در بازار دارای پورت اینترنت می باشند که امکان اتصال به اینترنت را از طریق کابل lan را فراهم می کند. برای اینکه شما بتوانید از طریق کابل مودم خود را به تلویزیون متصل کنید باید در ابتدا از طریق کابل تلویزیون را به مودم وصل کنید. اکنون به وسیله کنترل تلویزیون و دکمه منو گزینه Setup را انتخاب کرده و دکمه ok را فشار دهید. در صفحه باز شده و در قسمت  Network selection  گزینه کابل (Cable) را انتخاب نمایید. اکنون در این قسمت با انتخاب گزینه Cable Network setup ،  تنظیمات پروتکل را در حالت Auto قرار دهید ای نکار امکان اتصال تلویزیون را به صورت خودکار به مودم فراهم می کند همچنین اگر می خواهید ip را وارد کنید باید در این قسمت تنظیمات پروتکل را در حالت Manual قرار داده و ip مورد نظر را وارد نمایید.

در این مرحله برای اطمینان از برقراری اتصال از طریف دکمه ی منو و انتخاب گزینه تنظیمات وارد قسمت Cable Network setup شوید و برقرای اتصال را تست نمایید. در صورت برقرای کامل اتصال تمام گزینه ها با تیک مشخص می شود و مشخصات شبکه به صورت کامل نمایش داده می شود. حال با اطمینان از برقراری ارتباط و متصل شدن به اینترنت کلید Exit را فشار دهید و از منو خارج شوید.

نتیجه گیری

در این مقاله چگونگی اتصال به اینترت در تلویزیون های سامسونگ را به دو صورت بی سیم و با سیم شرح دادیم به گونه ای که شما با توجه به امکانات موجود در تلویزیون خود بتوانید یکی از دو روش شرح داده شده را انتخاب کنید. اکنون می توانید به آسانی و تنها با کمی دقت  تلویزیون خود را به مودم منزلتان وصل کرده و از خدمات اینترنت بهره ببرید. با استفاده از این توانایی شما امکان وب گردی و استفاده از سرویس های مختلف را خواهید داشت و از قابلیت های تلویزیون هوشمند خود لذت ببرید.

 

دیدگاه‌ها (۰)

*
*