چند نکته کلیدی در مورد کولر گازی

چند نکته کلیدی در مورد کولر گازی

چند نکته کلیدی در مورد کولر گازی برای قبل و بعد از خرید آن وجود دارد که برای آگاهی شما به آن ها می پردازیم .

کولر گازی کم مصرف

صرفه جوی در مصرف انرژی

کولر گازی وسیله ای برای رفاه و آسایش شماست در این حال یکی از نکات مهم مصرف برق و هزینه آن است کولر گازی از جمله وسایل پرمصرف برق است برای جلوگیری از این مشکل با نسل جدید کولر گازی های کم مصرف اینورتر حل شده است و در این حال باید قبل از خرید به اطلاعات و مشخصات فنی کولرگازی توجه کنیم . سیستم اینورتر یک تکنولوژی جدید و برتر در کولر گازی می باشد که باعث کاهش چشم گیری در مصرف آن می شود . تشخیص کولر گازی اینورتر از معمولی نیازمند اطلاعاتی می باشد که در یک مطلب به صورت اختصاصی به آن پرداخته ایم . تشخیص کولر گازی اینورتر از معمولی

کولر گازی کم مصرف

از اطلاعاتی که باید به آن توجه داشته باشید میزان گرمایش و سرمایش محاسبه آن با محیط مورد نظر شما است به طور مثال کولر گازی اینورتر دیواری بوش با ظرفیت 18000 مناسب برای فضای تا 26 مترمربع ( ارتفاع سقف ۲.۸ متر) است .

میزان سرمادهی کولر با معیار BTU مشخص می گردد BTU ، بالاتر به میزان سرمادهی بیشتر در واحد زمان است (نه اینکه دمای باد کولر خنک تر است بلکه میزان سرمایی که وارد محیط می شود بیشتر خواهد بود)

نکاتی در مورد کولر گازی

نصب

محل نصب تاثیر چشمگیری بر روی کار کرد ، مصرف انرژی و طول عمر کولر گازی دارد شما می توانید با رعایت موارد ذکر شده از آن جلو گیری کنید

چند نکته کلیدی در مورد کولر گازی

بهتراست یک سیم برق از فیوز کنتور تا واحد خارجی وصل شود این کار مانع افزایش جریان و گرم شدن سیم برق خواهد شد تا حد امکان از چند کولر گازی هم زمان استفاده نکنید چون باعث قطع فیوز برق می شود.

هر سال به دلیل گردوخاک فیلتر های کولر گازی باید سرویس و تمیز شوند.

می توانید بعد از پند سال برای این که کولرگازیبه بازده اولیه خود برگردد کومپرسور آن را تعویض کنید.

سقف دستگاه بیرونی کولر گازی بایرد پوشیده ودر معرض مستقیم نور خورشید نباشد.

کمپرسوربرخی کولرگازی ها متناسب با محیط جغرافیای آن منطقه ساخته می شوند قبل از خرید محیط مورد استفاده دستگاه را به کارشناس فروش اطلاع بدهید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما بگذارد.

گرد و غبار نباید وارد لوله های مبرد شوند چون موجب گرفتگی آن و ایجاد مشکل می شود برای جلوگیری لوله ها را عایق و محکم کنید.

بعد از نصب یا سرویس از محکم بودن اتصالت مطما شوید و بعد از آن دستگاه را روشن کنید.

یونیت داخلی باید صحیح و تراز نصب گردد. در غیر اینصورت آب درین از مسیر اصلی خود خارج شده و از اطراف دستگاه به داخل اطاق سرازیر می گردد .

یونیت داخلی باید در ارتفاع مناسب از سطح زمین نصب گردد . ارتفاع بیش از اندازه باعث توزیع نامناسب هوا، عدم سرمایش و گرمایش مناسب می شود . ارتفاع معمول 3 متر می باشد .

پایان مقاله چند نکته کلیدی در مورد کولر گازی

لینک های مرتبط:

نوشته شده در ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ / توسط بانه بهشت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی آنلاین در واتساپ