منو مخفی تلویزیون های سامسونگ

منو مخفی تلویزیون های سامسونگ و قابلیت ها و کاربرد های آن

سامسونگ مانند تمامی برند های معروف در دنیا به شمار می رود که فعالیت خود را در زمینه ی تولید انواع لوازم خانگی و وسایل دیجیتال مخصوصا تلویزیون های هوشمند ادامه می دهد. تلویزیون های سامسونگ مانند سایر تلویزیون های هوشمند دیگر یک منو به صورت مخفی دارد که برای دسترسی به آن چند روش مختلف وجود دارد. پس بدون شک این سوالات که منو مخفی تلویزیون های سامسونگ چیست؟ دسترسی به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ چه فواید و کاربرد هایی دارد؟ برای دسترسی به این منو چه مراحلی را باید طی کرد؟ و … برای کاربران تلویزیون های هوشمند و مدرن سامسونگ پیش می آید. که اگر شما جزء این افرادی هستید که به دنبال جواب این سوالات هستید به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه ی این مقاله را مطالعه کنید.

منو مخفی تلویزیون های سامسونگ و قابلیت ها و کاربرد های آن

فواید و کاربرد های منو مخفی

منو مخفی در تلویزیون های سامسونگ و هر تلویزیون دیگری از برند های دیگر امکانات و قابلیت های فراوانی را در اختیار کاربر قرار می دهد . اما قبل از پرداختن به این موضوع باید بگوییم که دسترسی به منو مخفی در تلویزیون ها ممکن است روش های متفاوت و مختلفی داشته باشد. حتی اگر تلویزیون ها توسط یک برند مشترک نیز ساخته شده باشند که برای یافتن روش مناسب دسترسی به منو مخفی در تلویزیون خودتان باید تمامی روش های نام برده شده در پایین را یک به یک امتحان نمایید تا روش مناسب را بیابید. پس در همین راستا سعی کرده ایم تمامی روش های دسترسی به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ را در این مقاله قرار دهیم تا بلکه بتوانید از طریق یکی از آن ها به منو مخفی تلویزیون خودتان دست یابید.

در اصل امکانات مهم و بسیار کاربردی که این منو مخفی در اختیار کاربر قرار می دهد این است که امکان دسترسی به تنظیمات اصلی تلویزیون یعنی همان تنظیماتی که بیشتر تعمیر کاران می توانند به آن دست یابند را فراهم خواهد کرد. پس به همین دلیل باید برای جلوگیری از بروز مشکلات مختلف و ایجاد نقص فنی در تلویزیون از تعمیر نادرست آن خودداری کرد. به طور کلی با دست یافتن به این منو این امکان برایتان ایجاد خواهد شد که تنظیمات داخلی تلویزیون را از قبیل: رنگ طول تصویر، ارتفاع تصویر و به علاوه فعال کردن و یا غیر فعال کردن ویژگی ها و امکانات تلویزیون تغییر دهید و به صورت دلخواه تنظیم نمایید.

فواید و کاربرد های منو مخفی

برای دسترسی به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ چه روش هایی وجود دارد؟

  • روش اول: انتخاب گزینه های Standby – P.std – Help – Sleep – Power on
  • روش دوم: انتخاب گزینه های Standby – Display – P.std – Mute – Power on
  • روش سوم: انتخاب گزینه های Standby – P.std – Menu – Sleep – Power on
  • روش چهارم: انتخاب گزینه های Picture Off – Sleep – P.std – Menu – Picture on

توضیح روش های دسترسی

  • روش اول

در روش اول دسترسی به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ ابتدا باید تلویزیون خود را در حالت آماده به کار Standby قرار داد. سپس فورا گزینه ی P.std را انتخاب کرد و پس از آن بلا فاصله گزینه ی Help را و همچنین بعد از آن گزینه ی Sleep را انتخاب نمود. و در نهایت گزینه ی Power on را انتخاب و فشار داد تا شروع به کار تلویزیون دوباره آغاز شود.

به طور خلاصه روش اول به صورت Standby – P.std – Help – Sleep – Power on می باشد.

  • روش دوم

چنانچه از طریق روش اول نتوانستید به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ دست یابید می توانید این روش را امتحان کنید. در این روش نیز ابتدا باید تلویزیون خود را در حالت Standby آماده به کار قرار داد. بعد از آن بلا فاصله گزینه ی Display را انتخاب کرد و سپس بر روی گزینه ی P.std فورا کلیک کرد. سپس در مرحله ی بعد پس از انتخاب Menu گزینه ی Power on را انتخاب کرده تا تلویزیون باز شروع به کار کند.

روش دوم در کل به طور خلاصه به صورت Standby – Display – P.std – Menu – Power on می باشد.

روش دوم

  • روش سوم

امکان دارد با امتحان دو روش بالا نتوانسته باشید به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ دست یابید. اما هیچ جای نگرانی نیست چراکه مراحل دیگری نیز وجود دارد. در مرحله ی سوم هم ابتدا باید حالت آماده به کار Standby و سپس بدون هیچ تاخیری گزینه ی P.std را انتخاب نمود. بعد انجام این کار ها فورا گزینه ی منو را باید انتخاب کرد و بلا فاصله بر روی گزینه ی Sleep کلیک کرد. و در نهایت همانند سایر روش های نام برده شده برای شروع به کار تلویزیون و روشن شدن آن و رفتن به منوی اصلی Power on را فشار داد.

خلاصه ای از روش سوم: Standby – P.std – Menu – Sleep – Power on

  • روش چهارم

آخرین روش برای دسترسی به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ به این صورت می باشد. که بر خلاف روش های قبلی باید قبل از هر چیزی گزینه ی Picture Off و سپس حالت خواب Sleep را انتخاب کرد. در مرحله ی بعد پس از انتخاب گزینه P.std بدون وقفه گزینه Menu را انتخاب کرده و در اخر باید بر روی Picture On کلیک کرد.

مرحله ی چهارم با صورت خلاصه وار به صورت: Picture Off – Sleep – P.std – Menu – Picture on است.

نتیجه گیری

در نهایت پس از شرح روش های دسترسی به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ ممکن است از طریق هیچ کدام از روش های نام برده شده و توضیح داده شده نتوانید به منو مخفی تلویزیون خود دست یابید که دلیل آن امکان دارد این باشد که مراحل ورود به آن ها را اشتباه طی کرده باشید. پس بهتر برای رهایی از این مشکل و دردسر یک بار دیگر روش های نام برده شده را با دقت بالایی انجام دهید تا بتوانید با دسترسی به منو مخفی تلویزیون های سامسونگ تنظیمات لازم را بر روی آن اعمال کنید.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*