نگهداری از ماشین لباسشویی

نگهداری از ماشین لباسشویی و نکات لازم

نگهداری از ماشین لباسشویی مهم است؟ چه نکاتی برای نگهداری از آن ضروری می باشد؟ بدون شک می توانیم بگوییم که ماشین لباسشویی ها به وسیله ای بسیار ضروری و بسیار کارایی و کار آمد در طول این سال های اخیر تبدیل شده است و به طور قطع در هر منزلی می توان آن را مشاهده کرد. همچنین این محصولی در لیست لوازم خانگی هایی قرار گرفته است که قیمت بالایی دارد و اغلب یک بار خریداری می شود و امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت بیشتر آن نیز نیازمند مراقبت و نگهداری است.

در هنگام استفاده و کارکردن با آن نیز باید یک سری نکات را که در ادامه ی این مطلب بیان کرده ایم رعایت کنید تا این محصول بتواند عمر طولانی تری داشته باشد و به طور کلی مدت زمان زمان بیشتری بتواند در فرایند تسهیل شست و شوی لباس های مختلف به شما کند. پس از شما می خواهیم که ادامه ی این مقاله از فروشگاه اینترنتی بانه بهشت را که در مورد نگهداری از ماشین لباسشویی می باشد را مطالعه فرمایید تا بلکه بتوانید با رعایت نکات و راهنمایی های گفته شده به بالا بردن عمر مفید و بازدهی ماشین لباسشویی خودتان کمکی کنید.

نگهداری از ماشین لباسشویی و نکات لازم

ماشین لباسشویی

همانطور که می دانید که ماشین لباسشویی یک وسیله ی تزئینی نیست . بلکه یکی از محصولات خانگی به شمار می رود که برای نظافت و شست و شوی لباس های کثیف و چرک مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی ماشین لباسشویی به از بین بردن تمامی لکه ها و کثیفی های موجود بر لباس های مختلف می پردازد. در نتیجه با وجود این محصول دیگر نیازی نیست که به تمیز کردن و شست و شوی لباس هایتان با دست بپردازید. بلکه می توانید هر نوع لباس و پارچه ای را که دوست دارید اعم از: انواع لباس، ملحفه های مختلف، پرده و … را درون آن قرار دهید و سپس با فشار دادن دکمه ای فرایند شست و شوی آن ها را شروع نمایید.

در نتیجه این محصول بعد از مدتی کثیف خواهد شد و نیازمند تمیز کاری می باشد که این تمیز کردن و پاکسازی دستگاه یکی از نکات نگهداری از ماشین لباسشویی ها می باشد. در پایین نیز سایر نکات را شرح داده ایم.

تمیز کاری و پاکسازی ماشین لباسشویی

از اصلی ترین و حائز اهمیت ترین نکات در نگهداری از ماشین لباسشویی ها پاک سازی و تمیز کاری آن ها هر چند وقت یک بار می باشد. شست و شوی سطوح بیرونی و داخلی این محصول بسیار مهم می باشد. پس برای این کار بهتر است ماهی یک بار با استفاده از مواد پاک کننده ی بدون بو به از بین و بردن و نابودی باقی مانده ی کثیفی های حاصل از شست و شو های مختلف اقدام کنید. همچنین برای پاک کردن سطح بیرونی محصول و بدنه ی آن می توانید از یک دستمال مرطوب به همراه یک پاک کننده ی چند منظوره استفاده کنید.

تمیز کاری و پاکسازی ماشین لباسشویی

تمیز کردن فیلتر

ممکن است که شماهم از آن دسته افرادی باشید که به فیلتر محصول و تمیز کردن آن اصلا اهمیتی نمی دهید. در حالی که تمیز کاری و پاکسازی فیلتر یکی از بهترین و مهم ترین کار هایی است که برای نگهداری و بالا بردن عمر محصول باید انجام شود. زیرا این به این دلیل است که امکان دارد محفظه ی فیلتر ماشین لباسشویی به وسیله ی خاک و کثیفی های مختلف مسدود و بسیته شود که این خودش ممکن است آسیب های متفاوتی را به محصول وارد کند به علاوه باعث شود لباس های شما به خوبی تمیز و پاکیزه نشوند. همچنین موجب ایجاد بوی بدی می شود. بهتر است سالی دو بار به تمیز کردن فیلتر لباسشویی خودتان بپردازید. برای این کار می توانید فیلتر را خارج نمایید و سپس با استفاده از یک مسواک آن را با دقت پاک کنید.

تمیز کردن لاستیک درب

علاوه بر تمیز کردن بدنه و محفظه ی داخلی و همچنین فیلتر ماشین لباسشویی لاستیک آن نیز نیازمند پاکسازی و جرم گیری می باشد و یکی از نکات در نگهداری از ماشین لباسشویی ها می باش چراکه لاستیک درب لباسشویی یک از محل های تجمع انواع آلودگی ها رطوبت و آب است. به طور کلی لاستیک درب لباسشویی نیازمند این است که هر بار بعد از شست و شوی لباس ها به تمیز کردن آن با استفاده از یک اسکاج بپردازید و تمامی جرم ها و آلودگی های موجود بر روی آن را از بین ببرید و سپس با دیک دستمال رطوبت و نم داخل آن را بگیرید.

تمیز کردن لاستیک درب 

نحوه ی شست و شوی لباس ها در دستگاه

نکته ی دیگری که ضروری است و برای نگهداری از ماشین لباسشویی ها اهمیت دارد نحوه ی شست و شو ی لباس ها می باشد. هر بار که فرایند شست و شوی لباس ها تمام شد برای اینکه بر روی محفظه ی اصلی دستگاه و لباس ها قارچ و یا کپک ایجاد نشود بهتر است فورا و یا حداکثر تا 30 دقیقه بعد از اتمام شست و شو آن ها را خارج کنید. همچنین بهتر است که از خشک کن لباسشویی برای خشک کردن لباس ها استفاده نمایید چراکه قطعات داخل لباسشویی ممکن است توسط دمای بالای خشک کن آسیب ببیینند.

حجم لباس قرار داده شده در محصول

تمامی لباسشویی ها لباس هایی که باید برای شست و شو در آن قرار بگیرد حجم مشخصی دارند. در نتیجه قرار دادن لباس هایی با حجم بیشتر در آن یک اشتباه رایج است که امکان دارد شما هم مرتکب آن شوید. برای اینکه مطلع شوید که لباسشویی شما چه حجمی دارد به کاتالوگ محصول نگاهی بیاندازید.  همچنین اگر بیش از حد معمول لباس را را درون دستگاه انباشته کنید علاوه بر اینکه خوب شسته نخواهند شد به دستگاه نیز فشار وارد می شود و ممکن است دچار آسیب شود. پس بهتر است همیجه حجم کمتری از لباس ها را درون آن قرار دهید و سپس فرایند شست و شو را در آن آغاز کنید.

استفاده از آب داغ

نکته ی دیگری که باید در استفاده از لباسشویی رعایت شود استفاده از آب با دمای مناسب یعنی نه زیاد داغ و نه آب با دمای سرد بهترین انتخاب می باشد. چراکه آب با دمای بسیار بالا چندان مناسب نیست و در کاهش عمر مفید دستگاه موثر است و ممکن است موجب آسیب در محصول شود. در نتیجه بهتر است که همیشه از آبی با دمای گرم یعنی آبی که داغ نباشد استفاده کنید. شست و شوی لباس ها با آب گرم هم به خوبی کثیفی و آلودگی های لباس ها را از بین می برد و هم به بافت و رنگ پارچه ها وارد نمی کند.

استفاده از آب داغ

دیدگاه‌ها (۰)

*
*