نحوه سرویس کندانسور بیرونی کولر گازی

نحوه سرویس کندانسور بیرونی کولر گازی

سرویس کردن کولرگازی یکی از مسائل مهمی است که به طول عمر و کارایی آن کمک می کند ما در بخشهای قبلی به سرویس پنل داخلی کولر گازی پرداختیم ودر این بخش سرویس کندانسور بیرونی کولر گازی را شرح می دهیم . این کار بسیار ساده و آسان را شما می توانید بدون هزینه در منزل انجام دهید

نحوه شستشوی کولر گازی

قبل از هر کاری ابتدا کولرگازی را از برق بکشید ودر صورت لزوم فیوز مربوته را قطع کنید

اگر در منزل خودر یک دستگاه کارواش خانگی دارید با کمک این دستگاه یا با فشار زیاد آب قسمتهای پشتی و اطراف کندانسور را با آب پر فشار بشویید و سعی کنید اثری ازگرد و غبار و کثیفی بر روی آن باقی نماند . نکته ای که باید رعایت بکنیدمواظب خم نشدن پره های کندانسور واسیب دیدن آنها باشید(نگران خیس شدن موتور در حین شستشو نباشد چون به خوبی عایق بندی شده است)شما با همینکار ساده کارکرد بهتری از کولرگازی خود دریافت میکنید

اگر شما با مسائل فنی آشنایی بیشتری دارید ما مراحل بیشتری برای کار کرد بهتر کولر گازی به شما آموزش می دهیم

1.  برای ایمنی بیشتر کولر گازی را از برق کشیده

2. پیچ های درب یا روییه کوندانسورا با پیچ کوشتی باز کنید

3. بعد از بازکرد پره ها را با استفاده از کارواش یا فشار زیاد آب به خوبی تمیز کنید

4. درکناریه کولر گازی قسمتی به سیم کشی و اتصالت برق اختصاص داده شده است ا بین سیم ها را با دستمال مرطوب تمیز کنید هم چنین پیچ های نگهدارنده سیم ها را نیز کاملا سفت نمایید تا در زمان روشن کردن کولر صداهای ناشی از آن به شدت کاهش پیدا کند.

5. در این مرحله درب را در جای خود قرار داده و پیچ های آن را وصل کنید و اطمینان حاصل فرمایید که به خوبی محکم شده است( برای جلوگیری از تولید صدا ناشی از شل بودن پیچ ها در حین روشن بودن کولر)

با انجام این کار های ساده شما میزان کارایی کولرگازی خود را تا مقادیر زیادی به راحتی افزایش میدهید . سرویس کولر گازی باعث صرفه جوی چشم گیر در مصرف برق و هزینه ها می شود وهمچینین بهطول عمر آن و خرابی ان در فصول سرد می شود.

لینک های مرتبط:

دیدگاه‌ها (۰)

*
*